Kiedy warto udać się do psychologa?

Kiedy warto udać się do psychologa?

W miarę wzrostu świadomości społecznej korzystanie z usług psychologa przestaje być wstydliwym sekretem, a staje się sposobem na uporządkowanie relacji z innymi ludźmi oraz  samym sobą i otwiera drogę do rozwoju. W gabinecie psychologicznym można otrzymać cenne wskazówki, jak rozwiązywać różne problemy, dlatego warto wiedzieć, w jakich sytuacjach dobrze jest zgłosić się po profesjonalną pomoc.

Komu mogą pomóc konsultacje psychologiczne?

Każdy z nas doświadcza rozmaitych trudności, z którymi nie zawsze potrafi poradzić sobie sam, a wsparcie otrzymywane od bliskich jest niewystarczające. Niemożność wyjścia z kłopotów znacząco obniża nastrój i negatywnie wpływa na samoocenę, co może prowadzić do poczucia beznadziei i nasilać destrukcyjne myśli – w tym myśli samobójcze, których pojawienia się nie wolno lekceważyć.

Występowanie takich objawów może świadczyć o rozwoju depresji, przy zwalczaniu której pomoc psychiatry i psychologa jest nieodzowna. Specjalista pomoże w zmianie nastawienia i pozbyciu się niekorzystnych nawyków, dzięki czemu pacjent zyska szansę na uporanie się z problemami psychicznymi i trudnościami będącymi ich źródłem.

Wsparcie psychologiczne bywa potrzebne również w tak trudnych sytuacjach, jak doświadczenie przemocy, poważnego wypadku, choroby lub śmierci bliskiej osoby. Wówczas warto pozwolić sobie na przepracowanie pojawiających się „niewygodnych” emocji pod okiem specjalisty, który wysłucha i zaproponuje sposoby poradzenia sobie z kryzysem. Taka pomoc może przydać się również w obliczu dużych życiowych zmian, na przykład rozpoczęcia kolejnego etapu edukacji albo nowej pracy.

Dlaczego warto zaufać specjaliście?

Dobry psycholog to osoba otwarta na klienta i jego problemy, których nie ocenia, ani nie bagatelizuje – za to zawsze służy obiektywną radą i wsparciem emocjonalnym. We współpracy ze specjalistą można znaleźć wyjście z niekorzystnego położenia, zaakceptować  zachodzące w życiu zmiany i zaplanować przyszłe działania. Warto zatem zapoznać się z ofertą Pracowni Psychologicznej Jolanta Golik, aby otrzymać kompleksową pomoc bez względu na rodzaj napotykanych trudności.

About The Author

932a5ac22e3da5a46649951cc0bb7c2a?s=80&d=mm&r=g
admin
Terapia dla par szansą na polepszenie jakości związkuterapeuta dla parKryzys psychicznyRozwód, utrata więzi i poczucie straty. Jak przeformułować kryzys w dobre doświadczenie?